צלקות בפנים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

צלקות בפנים עלולות להופיע ולהשאיר על הפנים צורה לא יפה שאינה תורמת למראה הכללי. צלקות אלה עלולות להופיע לאחר חבלה, פציעה מחפץ חד או לאחר אקנה חריפה.

אנשים רבים סובלים מחורים קטנים בפנים (המכונים "חטטים") או צלקות אחרות המזכירות תאונה ישנה או חבלה כלשהי שנגרמה בעבר.

הצלקות בפנים אינן תורמות רבות לביטחון העצמי ולדימוי העצמי של הסובל מהם, וכאשר הן מופיעות בגיל ההתבגרות הן עלולות לגרום לקושי רב.

כיום קיימות שיטות שונות לטשטוש צלקות בפנים, המאפשרות להפחית את הבולטות של הצלקת ולספק לפנים מראה חלק ואסתטי יותר. אך חשוב מכל, להימנע ככל שניתן מפציעת הפנים, ובכך לא להזדקק לטיפולים השונים כנגד הצלקות.

מניעת צלקות בפנים

הגורם השכיח ביותר לצלקות בפנים הוא אקנה – פצעי בגרות המופיעים כמעט אצל כל אחד, ועלולים לגרום לצלקות. במידה ולא מטפלים באקנה בצורה טובה, כל פצע עשוי להשאיר צלקת המופיעה לאחר תהליך דלקתי שנגרם שם. ולכן, יש לטפל בפצעי הבגרות במשחות מתאימות או בטיפול תרופתי אחר, ולמנוע בדרך זו את התפתחות הצלקות עד כמה שאפשר.

הגורם השני להופעת הצלקות בפנים הוא חבלה, ולכן חשוב מאוד להשתמש באמצעי הגנה מתאימים כאשר מבצעים ספורט אתגרי או נמצאים במקום העלול לסכן את הפנים. לדוגמא, על רוכבי אופניים להקפיד על חבישת קסדה המגינה גם על הפנים, אנשים העוסקים באומנויות לחימה צריכים להשתמש במגנים מתאימים וכך גם עובדים בסביבה מסוכנת כמו כבאים.

חשוב לזכור שהתנהגות מתאימה שמונעת את התפתחות הצלקות עוזרת מאוד להפחית את הסיכוי להופעתן, ובמקרה של חבלה או פציעה הצלקת שתיגרם תהיה קטנה הרבה יותר ממה שהיה קורה אילו לא היה נעשה שימוש באמצעי הגנה.

טיפול להעלמת הצלקות

במידה והצלקות כבר הופיעו, קיימים מספר סוגי טיפול המאפשרים העלמת צלקות בצורה יעילה ואלגנטית. סוגי הטיפול המדוברים כוללים פילינג כימי, שימוש בלייזר, זריקות שונות ושיטות נוספות העוזרות לצמצום הצלקת והחזרת היופי לעור הפנים. על מנת לצמצם את הצלקות, יש צורך לפנות אל מומחה שימליץ על הדרך המיטבית לעזור לטשטש את הצלקות ויעזור לכם להיפטר מהצלקת בצורה הטובה ביותר.

פילינג

אחד הטיפולים הנפוצים והפופולאריים ביותר לטשטוש צלקות הוא טיפול ב"פילינג" – קילוף העור באזור הצלקת. הטיפול מתבצע על ידי אמצעים כימיים שונים או באמצעות הסרת צלקות בלייזר, ובכך עוזר לקלף את שכבת העור העליונה ומספק את הקטנת הצלקת. באמצעות שיטה זו ניתן להחליק את האזור המדובר ולצמצם את הבולטות של הצלקת. הטיפול בפילינג מומלץ במיוחד כאשר מדובר בצלקת של פצעי בגרות ובצלקות קטנות אחרות.

שימוש בתכשירים מקומיים

שימוש בקרמים, ג'לים ותכשירים אחרים עוזר מאוד כאשר מדובר בצלקות קטנות. אחת הדרכים השכיחות ביותר להתמודד עם הצלקת היא באמצעות ג'ל סיליקון, העוזר להקטין את הצלקת ולצמצם את הופעתה.

מלבד הג'ל, ניתן להשתמש גם במדבקות לחץ מיוחדות המכילות סיליקון, ומאפשרות את השימוש בסיליקון תוך לחץ על הצלקת שעוזר מאוד להחלמתה. כמו כן, קיימים קרמים שונים שמאפשרים את הבהרת הצלקת ועוזרים לטשטושה ולהפרדתה מהעור הסובב אותה. שיטה נוספת שכל אחד יכול לנסות לבד בבית היא שימוש בקרם הגנה, שידוע גם כן כמקל על צלקות ומצמצם את הופעתן.

טיפול אנטי דלקתי

ידוע שאחד הגורמים העיקריים להופעת הצלקת היא התפתחות דלקת באזור, וטיפול אנטי דלקתי יכול לעזור להקלה על הצלקת ולצמצום צמיחתה. הטיפול נעשה באמצעות משחות אנטיביוטיות שונות או זריקות סטרואידים, שמפחיתות את הנפחיות ועוזרות להקלה על התהליך הדלקתי המופיע בצלקת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן