טשטוש צלקות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

צלקות גורמות לירידה באיכות החיים ומהוות פגיעה אסתטית משמעותית. בדרך כלל מקור הצלקות הוא באקנה בגיל ההתבגרות, ניתוחים שונים, פציעות או טראומות לעור, ולפעמים אף ניסיון למעשים אובדניים.

פיתוחים רבים ומחשבה עמוקה מושקעת בטשטוש אותן צלקות ובניסיון להקטין ולהעלים אותן. לא נמצא עד היום הפתרון האולטימטיבי אשר יכול להעלים לגמרי את הצלקות, אולם נעשים ניסיונות שונים אשר יכולים לעזור ולהקל בטשטוש הצלקות.

טשטוש צלקות יכול להיעשות בדרכים שונות, כמו למשל מילוי צלקות, לייזר לטשטוש צלקות, קרמים אשר נועדו להבהרה וכך מטשטשים את צבע הצלקת וצורתה ואפילו איפור קבוע. מידת ההצלחה של שיטות אלו תלויה בגודל הצלקת, האזור בו היא נמצאת, זמן התהוותה ונטיות העור הסובייקטיביות. טרם ההחלטה, ההמלצה היא להיוועץ עם רופא עור או מומחה כירורגי בכדי להחליט על השיטה הטובה ביותר, אשר תיתן את התוצאות האופטימליות במגבלות הקיימות.

שיטות לטשטוש צלקות

ברוב המקרים, כאשר הצלקת היא אינה צלקת קולואידית הדורשת הסרה כירורגית, ניתן למרוח חומרים קבועים אשר ישמשו כמטשטש צלקות. חומרים אלה משמשים גם למטרות של מילוי קמטים, ולכן אנשים אשר מטפלים בצלקות יכולים ליהנות גם מרווח משני זה. ישנם מספר חומרים בשוק, ויש להתאים אותם באופן פרטני למטופל. טכניקות אחרות, לא פולשניות המיועדות לטשטוש צלקות הן פילינג עמוק או כימי, טיפול באמצעות יריעות סיליקון ועוד.

שיטת הטיפול בצלקות תיקבע על ידי הרופא המומחה, אשר יוכל לייעץ על הטיפול ותוצאותיו הצפויים לאחר בדיקה קפדנית של הצלקת. טיפולים אלה חייבים להיות מותאמים באופן אישי על פי הנתונים האישיים אשר נצפו. ההמלצה היא כי כדאי לפנות ליועץ אשר מומחה בשיטות השונות ויכול להמליץ על אחת השיטות הקימות ולא רק על שיטה ספציפית אשר הוא מתמחה בה.

לאיזה סוג צלקות טיפול זה מיועד?

ככל שהצלקת תהיה שטחית יותר, כך היא תהיה קלה יותר לטיפול וטשטוש. טיפול בצלקות אקנה על עור הפנים, עלול להיות עמוק ולדרוש טיפול בפילינג עמוק או פילינג מכני, או מנגד, הצלקות יכולות להיות שטחיות ולדרוש רק מריחת קרמים מטפלים או מבהירים.

צלקות אשר נגרמות עקב ניתוחים כירורגיים שנעשו, קלות יותר למניעה באמצעות טכניקות להסוואתן במהלך הניתוח עצמו. מעבר לכך, כבר לפני הניתוח כדאי לחשב על מריחת משחות אשר יכולות לעזור בטשטוש הצלקות כמניעה.

בכל שיטת טיפול אשר מאפשרת ניסיון לטשטוש הצלקות, צריכים להתחיל לטפל כבר כחודשיים מיום התהוותה. ככל שיעבור פרק זמן ארוך יותר, כך התוצאות יהיו מאכזבות יותר. הטיפולים, ככלל, מיועדים לצלקות שטוחות רחבות או צרות, צלקות אדומות ומורמות, צלקות בפנים הנגרמות מאקנה וצלקות היפרטרופיות. במקרים של צלקת קלואידיות אשר חרגו ממקום חסר העור המקורי, שיטת הטיפול היא כירורגית בעיקרה.

טשטוש צלקות – אחוזי הצלחה

ההצלחה בטשטוש מוצלח בצלקות תלוי בגורמים רבים ולכן הוא מגוון במידת ההתאמה שלו למטופלים שונים. ההצלחה תלויה, בראש ובראשונה במידת הציפיות של המטופל מהטיפול. אין התיימרות לטיפולים אלה להעלים את הצלקות, אלא לגרום לטשטושן ולהורדה משמעותית במידת ההפרעה אשר הן מייצרות. כאמור, ככל שהצלקת תהיה טרייה יותר כך היא תגיב טוב יותר לטיפול.

כמו כן, ככל שהמטופל יהיה צעיר יותר, עורו יהיה גמיש יותר ויוכל לאפשר טיפולים רבים והיענות טובה יותר. גורמים תורשתיים אף הם מהווים פקטור המשפיע על הצלחת התהליך כולו. גורם חשוב נוסף בהצלחת הטיפול הוא ההיענות למריחה ולטיפול ממושך, אשר עלול להתארך אף יותר משנה. על מנת להגיע לתוצאות אופטימליות, נהוג לנסות מספר טיפולים שונים, בכדי להרחיב את השפעתן על אזור הצלקת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן