העלמת צלקות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

צלקות אשר נגרמות מסיבות שונות כמו ניתוחים, פצעים או טראומות שונות, משאירות את חותמן על העור, ומהוות מטרד משמעותי עבור הסובלים מהן. פיתוחים וחידושים בתחום העלמת הצלקות מתפרסמים חדשות לבקרים, עם אחוזי הצלחה שונים.

ישנן מספר סוגי צלקות אשר מופיעות כתלות בנטיית העור ובגורמים אישיים אחרים. הצלקות עלולות להופיע כהיפוטרופיות (שטוחות), היפרטרטופיות (מורמות משאר העור וחורגות מפני השטח),  וצלקות קלואידיות החורגות משטח פני העור וחסר העור המקורי.

כמו כן, הצלקות יכולות להופיע בעוביים שונים, באזורי גוף אחרים ובצבעים שונים. לכל צלקת יש את הטיפול האופייני לה, כאשר בדרך כלל נעשות קומבינציות ושילובים שונים של שיטות טיפול בצלקות, בכדי לקבל את הפתרון האולטימטיבי. מטרת הטיפולים השונים היא העלמת הצלקות, אולם בפועל, מידת ההצלחה שלהם תלויה ביכולתם לטשטש את הצלקות הקיימות.

שיטות להעלמת צלקות – איך הן פועלות?

פעמים רבות, הטיפולים הראשוניים אשר מטרתן תהיה העלמת צלקות יהיו שמרניים ויכללו משחות נגד צלקות כמו "קילו-קוט", "מדרמה" ועוד, אשר יכולות להירכש בבתי המרקחת השונים, אף ללא מרשם רופא. משחות אלו מכילות מרכיבים של סיליקון, קולגן וחומצות אחרות אשר מיועדות להפחתת רקמת הצלקת ולהפחתה ביצירת רקמה חדשה שכזו.  משחות אלו צריכות הימרח לפרק זמן ממושך על אזור הצלקת, לפני קבלת השפעה ותוצאה כלשהי.

משחות אלו מיועדות אמנם להעלמת צלקות, אולם הן הוכיחו עצמן דווקא בטשטוש צלקות, בשיפור מרקם העור ובצבע הצלקת. שיטה נוספת להעלמת קמטים במיוחד באזור הפנים כתוצאה מאקנה, הינה הפילינג העמוק אשר נועד לשייף את כל שכבת העור החיצונית, על מנת לעודד יצירה וגידול של שכבה חדשה ובריאה יותר.

הסרת צלקות בלייזר יכולה אף היא לעזור בהשטחת צלקות קיימות. מדובר בשיטה בה ממלאים את הצלקות השקועות בדרך כלל. שיטות קיצוניות יהיו פרוצדורות כירורגיות שונות אשר יכולות לפתור בעיה של צלקת פושטות ועיקשות.

שיטות כירורגיות להעלמת צלקות

במקרה של צלקות קלואידיות או צלקות רחבות, אין ברירה אלא לפנות לטיפולים כירורגיים, אשר מיועדים להסרה וחיתוך של הצלקת. טיפולים אלה מאפשרים את העלמת הצלקות, גם אם נעשה ניסיון, פעמים רבות, להעלים אותן בקפלי עור או תחת אזורים שעירים יותר.

במהלך הניתוח, מסירים את רקמת הצלקת ומנסים לחבר ולאחות את החסר שהתהווה. ניתוח זה בדרך כלל ייצור צלקת חדשה, אולם ברוב המקרים היא תהיה יפה יותר או בעלת מאפיינים תקינים יותר מהצלקת המקורית.

פרוצדורות כירורגיות לא מצליחות להעלים את הצלקת, מכיוון שהצלקות המטופלות הינן גדולות ומפושטות. אך מכיוון שצלקות אלו משפיעות בצורה משמעותית על חיי המטופל ומראהו האסתטי, גם שיפור קל במראה הצלקת יכול לתרום לשיפור המראה כולו. היתרון בשיטה זו, היא שהניתוח מתבצע על ידי מומחה בטיפולי עור אסתטיים, אשר מנסה לפתור מגוון בעיות. אחוזי ההצלחה של ניתוחים אלה, לרוב יהיה גבוה, גם אם הם השיגו שיפור קטן יחסית במראה הצלקת.

העלמת צלקות – סיכויי הצלחה

כאמור, טיפולים אלה לא אמורים לפעול כבמטה קסם על העלמות הצלקות. פעמים רבות, עם זמן ההתמדה בטיפול זה או אחר, הצלקת תתבהר ותטושטש מעצמה. פעמים רבות, טיפול זה או אחר ישפיע במידה כזו, עד כי לא יישאר זכר לצלקת. הקושי הוא לצפות את התוצאה וההשפעה המשוערת על צלקת זו או אחרת.

טרם טיפול זה או אחר, חשוב כי המטופל יתייעץ עם רופא מומחה, בכדי לנסות לתאם ציפיות. לפעמים, דווקא ציפיות נמוכות יותר מהטיפולים, יניבו סיפוק רב יותר מהתוצאות. שילוב של מספר טיפולים יכול להועיל ולהתאים באופן ספציפי למטופל זה או אחר.

עוד בנושא:

פיתוח מחקרי חדש לפתרון להעלמת צלקות לאחר ניתוח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן