הבהרת צלקות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כחלק מתהליך הריפוי הטבעי של הצלקת, ייתכנו שינויי צבע ומרקם במשך הזמן. בתחילה, הצלקות ייראו אדומות או בעלות גוון דומה השונה משטח העור הכללי. הבהרת צלקות אלה הינו תהליך מתמשך אשר עלול להתארך זמן רב, כתלות בסוג העור ומרקמו.

במקרה שצלקות אלה עדיין מפריעות מאד למטופלים נעשים שימושים מסוימים בקרם הבהרה או חומרים אחרים. התבהרות הצלקת תלויה בסוג העור, לכן חשוב להתייעץ עם רופא עור מומחה, ולא להסתפק בייעוצי קוסמטיקאיות שונות אשר מבססות את הטיפולים פעמים רבות על חומרים טבעיים.

לאיזה צלקות מתאימה ההבהרה?

בדרך כלל הסובלים העיקריים מהצטלקות לא טובה של העור, הם אנשים בעלי עור כהה. נשים או גברים בעלי עור כהה ייטו לסבול מצלקות בעלות גוון כהה יותר מצבע העור, בדרך כלל עקב הפיגמנט המצוי בעורם. קרמי ההבהרה השונים יוכלו לטפל רק בצלקות שטוחות וכהות, בפנים או בכל מקום אחר בגוף. הזרקת סטרואידים תוכל לטפל דווקא בצלקות אדומות ואף מורמות מהגוף, כמו צלקות אחרי ניתוח.

טיפולי הבהרה יכולים לענות על הצורך בטשטוש צלקות אלה, אולם לפעמים הם מתגלים כזמניים. טיפול זה, לרוב, ייקח זמן ארוך יחסית ויספק פתרון חלקי. הצלקות יכולות להיגרם מאקנה או ניתוחים אחרים אשר השאירו צלקות אשר לא נרפאו בצורה תקינה. לרוב, יהיה זה מרכיב תורשתי, אשר יגרום לצלקות אלה, ולכן הטיפול בהבהרה יהיה קשה ועיקש. היסטוריה רפואית של המטופל עצמו ובני משפחתו, יכולה להעיד כי ישנם סיפורים דומים של צלקות אשר לא נרפאו באופן תקין.

הבהרת צלקות – שיטות טיפול

ישנם קרמים שונים בשוק אשר עושים בהם שימוש לשם הבהרת צלקות. בדרך כלל, קרמים אלה נקנים אך ורק באמצעות מרשם רופא, מכיוון שהינם מכילים חומרים פעילים חזקים כמו חומצות גליקוליות שונות, רטנין A  ועוד.

במקרים בהם הצלקת נראית אדומה ונפוחה, אפשר להזריק למקום דפומדרול, אשר הינו סטרואיד היכול להקל על תסמינים אלה בצורה ממוקדת ומקומית בלבד. פעמים רבות שיטה זו תהיה דומה לשיטות ההבהרה הנהוגות עקב כתמי פיגמנטציה המופיעים בעיקר בגיל המבוגר באזור הפנים.

טיפולים אלה, בדרך כלל, יימשכו לפרק זמן מסוים ולא יוכלו לתת תוצאות מידיות. עם  זאת יש להגביל את השימוש בטיפולים אלה למספר פעמים בטרם תיבחן מידת השפעת התוצאות. ישנן קוסמטיקאיות אשר ימליצו על קרמי הבהרה העשויים מחומרים טבעיים כמו למשל עשב לימון, הדרים, רימונים ועוד.

סביר להניח כי השפעתם של קרמים אלה תהיה זניחה בשיפור מראה הצלקת. עם זאת, יש להיזהר מקבלת צבע לא אחיד באזור כולו, וכך להדגשת הצלקת, או מטיפולים אשר לא נעשים באופן מבוקר ותחת פיקוח רפואי.

הבהרת צלקות – סיכויי ההצלחה

לקרמי ההבהרה השונים ישנה יכולת מוגבלת על סוגי הצלקות השונות. לעומתם, הזרקת סטרואידים מקומית יכולה לעזור ביתר יעילות במקרים אחרים. עם זאת, חשוב לזכור כי לשיטה זו מגבלות רבות, וחסרונה הגדול הוא בכך שהאפקט שלה זמני. פעמים רבות, מריחת קרמים להבהרה לא משנים את הכתם שנוצר וללא הגנה נוספת על העור, הוא אף עלול להחריף.

פעמים רבות, חוסר היעילות בקרמים וטיפולי הבהרה אלו, נעוץ בעובדה כי עבר פרק זמן ארוך בין היווצרות הצלקת ותחילת מהלך הטיפול. על מנת להימנע ממצבים של הצטלקות לא תקינה, רצוי להתחיל לטפל בצבעה כאשר היא מתרחשת או נמצאת בהתהוות. לאחר פרק זמן מסוים, טיפול זה נעשה מורכב יותר, ככזה אשר צריך להתגבר על גורמים עמוקים ומשמעותיים בגוף עצמו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן