מילוי צלקות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כאשר קיים הבדל משמעותי בגוון העור ומרקמו בין הצלקת הנוצרת ושאר העור, היא מתחילה להפריע למטופלים השונים אשר רוצים להעלימה או להסירה. זריקות מילוי בחומרים שונים יכולים לאפשר הקלה מסוימת בנראות הצלקות. טיפול זה במילוי צלקות לא יכול להתאים לאנשים בעלי מחלות כרוניות, אוטואימוניות, ראומטיות או מחלות קולגן. שיטת הזרקה זו עלולה לא להיות בטיחותית מספיק עבורם.

לפני תחילת הטיפול, חייבים המטופלים לעבור בדיקה לשלילת היותם אלרגניים לקולגן. בדיקה זו תכלול הזרקת קולגן לפרק היד ומעקב צמוד אחר התגובות המתפתחות. מילוי צלקות בעזרת הזרקת חומרים שונים נעשה על ידי רופא עור מוסמך המתמחה בכך ויודע להעריך את המינון המדויק של חומרים אלה.  מחיר הטיפול בצלקות, לבסוף, ייגזר ממינון החומרים הדרושים אשר יהיה תלוי במספר הצלקות ובעומקן.

מילוי צלקות – לאילו צלקות הטיפול מתאים?

מילוי צלקות בעזרת קולגן יכול להתאים לצלקות שקועות ושטוחות, אשר צריכות להיות מורמות מעט על מנת שיוכלו להיות מטושטשות בצורה טובה יותר באזור העור הבריא. צלקות אלה יכולות להיגרם משרידי אקנה ופצעים בפנים.

הצלקות אשר יגיבו באופן הטוב ביותר לטיפול זה יכולות להימדד על ידי מתיחה בין שתי האצבעות. כאשר יש באפשרות הרופא למתוח את הצלקת וכך להעלימה, סביר להניח כי היא תגיב לטיפול המילוי. בצלקות קשות יותר, טיפול זה לא יניב את התוצאות המצופות.

לרוב, מילוי צלקות ייעשה באזור הפנים, עקב יכולתו המוגבלת בטשטוש צלקות. הוא יהיה יעיל יותר, כאמור, בצלקות קטנות ושקועות אשר אמצעים אחרים לא הצליחו להעלים. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון כי תוצאות טיפול זה הינן מינימליות ומטרת הטיפול היא לא להעלים את הצלקות, כי אם לטשטש ולהגיע לרמה כזו שהצלקות לא תפרענה באופן משמעותי.

מילוי צלקות – חומרי מילוי

מילוי הצלקות נעשה בעזרת חומרי מילוי, כאשר הנפוץ בהם הוא הקולגן. הקולגן הינו חומר אשר יכול להינתן בזריקה. הכמות שתינתן תשתנה בין מטופל למטופל, ותושפע מגודל הצלקת ומעומקה. בדרך כלל החומרים בהם ייעשה שימוש יהיו אלה הטבעיים והמתפרקים. שימוש בחומרים אלה, בהשוואה לסיליקון למשל, הוא בהיותם בטוחים יותר ובעלי שכיחות נמוכה יותר של תופעות לוואי או סיבוכים.

במקרים מסוימים, ועל פי מיומנות הרופא, חלק מהצלקות יוכלו להיות מטופלות באמצעות מילוי שומן עצמי, בדומה להליך מילוי קמטים. השומן, אשר נשאב מחלק אחר בגוף מוזרק לצלקת המדוברת. חסרון שיטה זו, היא שקשה לצפות את התנהגות השומן באזור החדש, ואת אופן ספיגתו החוזרת. שיטה זו היא פחות שכיחה ולא נמצאת בשימוש נפוץ, עקב מורכבותה ואי הוודאות הכרוך בה.

סיכויי ההצלחה של הטיפול

סיכויי ההצלחה של הזרקות קולגן הינן טובות, אולם זמניות. תוצאות הטיפול, בדומה לטיפול במילוי קמטים, נראות באופן מיידי. טיפול זה עלול לדרוש תחזוקה וטיפולים נוספים כתלות בחומר המוזרק. לפיכך, הזרקות של חומרי מילוי קבועים יכולה לתת תוצאות טובות יותר, שאף יחזיקו לפרק זמן ארוך יותר. פעמים רבות, חומרי מילוי אלה לא יוכלו לטפל בצורה מספקת בצלקות הנדרשות. יש לבצע אבחון מעמיק ואיכותי, על מנת לוודא כי טיפול זה אכן מתאים לסוג הצלקת.

יש לבדוק ולוודא את טיב החומרים המוזרקים. עלולות להיות תופעות לוואי לחומרים מסוימים, הן מבחינת בטיחותם והן מבחינת יעילותם, אשר עלולים להעיב על הסיפוק מהתוצאות. הרופא המבצע חייב להיות בעל רישיון אשר מסמיך אותו לעסוק בכך. כמו כן, כדאי לשאול את הגורם המטפל על אופן הפעולה של החומרים השונים ועל יעילותם לעומת אחרים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן