הסרת צלקות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הסרת צלקות נעשית לרוב בהליך כירורגי, אשר נועד להסיר את הרקמה הצלקתית ולאחות את העור אשר נותר. רקמת הצלקת היא למעשה ביטוי לריפוי העור או לשכבה העמוקה יותר. השיטה הכירורגית מנסה להסיר את רקמת הצלקת, אולם היא אינה מבטיחה את העלמת הצלקות באופן מושלם.

יש לקחת בחשבון כי לפעמים, כאשר המדובר על צלקת רחבה במיוחד, לא תתאפשר הסרה מלאה אלא רק חלקית. עם זאת, ניתוחים להסרת צלקות מלווים, פעמים רבות, בתופעות לוואי או סיבוכים פוטנציאליים, אשר חשוב לקחת אותם בחשבון לפני ההחלטה על הניתוח עצמו.

הסרת צלקות – לאילו צלקות הטיפול מתאים?

טיפול ניתוחי מתאים יותר לצלקות רחבות, ארוכות או צלקות קלואידיות, כלומר לכל אותן צלקות אשר חרגו מאזורן המקורי. פעמים רבות, מטופלים אשר להם צלקות באזורים חשופים כמו צוואר למשל, אשר מפריעות להם בחיי היום יום ומורידות מביטחונם העצמי, יתעניינו אף הם בפתרון ניתוחי.

ניתוח להסרת צלקות יטפל גם בצלקות אשר נגרמו מניתוח רגיל, כמו גם צלקות לאחר ניתוח פלסטי, אשר לא נרפאו בצורה תקינה, עקב תפירה לא טובה או חוסר תפירה בכלל. צלקות כתוצאה מכוויות יהיו חייבות להיות מוסרות לפני כל טיפול אחר אשר נועד לטשטש אותן ולהבהיר את צבען.

צלקות רחבות יוכלו להיות מקוצרות בניתוח, ואילו צלקות ארוכות יוכלו להיות מקוצרות, בצורה כזו שיהיו פחות בולטות. הסרת אחוז ניכר מהצלקת, גורמת למידה זו או אחרת של העלמת הצלקת. לפעמים, ינסו הכירורגים להעלים ולטשטש את הצלקת באמצעות טכניקות שונות, כמו למשל חיבור בקו לא ישר, אשר פחות נראה על פני העור, או להעביר את הצלקת למקום בולט פחות כמו תחת קפל עור וכו'.

הסרת צלקות – הליך הטיפול

בהסרת צלקות, מנסים המנתחים לכרות את רקמת הצלקת ולחבר באופן פחות בולט את חסר העור אשר התפתח. ישנם קרמים או משחות נגד צלקות, אשר במריחה קפדנית יכולים לעודד את הסרת הרקמה הצלקתית. משחות אלו מוגבלות ביעילותן כלפי צלקות נרחבות ומפושטת ולכן מהוות קו ראשון כנגד צלקות שטוחות או כאלה הנראות כקלות להסרה.

במהלך הניתוח, מחטאים את אזור הצלקת. לאחר מכן מפרידים את כל האזור כולו על ידי מלקחיים ומסירים את האזור כולו או חלק ממנו. לאחר ההסרה, מנסים לחבר את החתך על פי אחת מהטכניקות הידועות אשר מטרתן היא לטשטש את קיומה של הצלקת החדשה.

אם מעורבת רקמה אחרת בצלקת זו, חושפים את האיבר ומסירים את כל הרקמה המודבקת, עד לשחרור השריר או העצם. על פי גודל הצלקת ומעורבות אזורים סמוכים, יחליט המנתח האם יש צורך בניתוח אחד או במספר ניתוחים עוקבים בכדי להמשיך את הפעולה הראשונית.

סיכויי הצלחה

פעמים רבות, תושג שביעות רצון מהתהליך כולו, גם אם הצלקת רק טושטשה. ברגע שהצלקת פחות בולטת ופחות נראית באופן משמעותי, הצלחת הניתוח הינה בטוחה. כמו כן, הניתוח המוצלח ביותר יהיה כאשר המנתח יוכל להסיר את הצלקת הקיימת ולחבר את קצוות העור בצורה לא מתוחה מדי ובאופן שיירפא כצלקת תקינה. לשם כך, הסרת הצלקת חייבת לקחת בחשבון פרמטרים רבים, ובכללם גם את נושא השרירים, קפלי העור ופרטים נוספים.

פעמים רבות, לא יצליח הניתוח להסיר את כל רקמת הצלקת, במיוחד במקרים בהם כלולים גם שרירים. אולם הסרה חלקית, במקרים אלה, יכולה אף היא לשחרר את הרקמה מעיוותים או כאבים אשר התלוו אליה. אין אפשרות לצפות תופעות אלו מבעוד מועד, אלא רק מידיעה ברורה אודות נטייה להצטלקות של העור.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן