הסרת קעקועים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רוב הקעקועים שאנו מחליטים להסיר הם כאלה שנעשו בפזיזות, מבלי מחשבה על העתיד. הדמות המצוירת שקעקעת על הכתף נראתה ממש מדליקה בגיל 17, אבל עכשיו כשאתה מנהל פרויקטים בחברה מצליחה, היא נראית קצת פחות מתאימה.

סיבה נוספת להסרת קעקועים היא קעקוע שבוצע על ידי מקעקע לא מיומן ודהה או איבד מצורתו עם השנים. גם אנשים שקועקעו בניגוד לרצונם, או שקעקעו על עורם סמלים וכתובות שאינם מייצגים אותם או את השקפותיהם יותר, פונים להסרת קעקועים.

כיצד נוצר קעקוע?

בזמן הקעקוע, מוחדרת לעור כמות מדודה של צבע על ידי מחט זעירה. הצבע נכנס לשכבות העור העליונות וכתוצאה מפציעת העור נוצרת תגובה דלקתית מקומית. אל האזור מגיעים תאי דלקת בשם מאקרופאג'ים שבולעים את חומרי הצבע הזרים לגוף. המאקרופאג'ים לא מצליחים לפרק את חומרי הצבע וכך למעשה הצבע נשמר בעור.

 תהליך הסרת קעקוע

ראשית יש להדגיש כי הסרת קעקוע היא לא הליך חד פעמי. מדובר בסדרה של טיפולים שאיכות הסרת הקעקוע בהם תלויה מאוד בקעקוע עצמו. קעקוע שבוצע בשכבות עמוקות של העור יהיה קשה יותר להסרה. קעקוע גדול יהיה קשה יותר להסיר מקעקוע שנמצא על שטח קטן. כמו כן, הסרה של קעקועים המכילים גוונים עזים של צבע כמו אדום, צהוב וירוק היא קשה יותר מקעקועים המורכבים מצבעים כהים כמו כחול, שחור, ירוק וסגול.

התהליך יכול להיות מלווה בכאב. במכונים מסוימים נהוג לאלחש את האזור המטופל במשחה מאלחשת כמו "אמלה". חשוב לזכור כי אין טיפול שיבטיח לכם הסרה של 100%. לאחר הטיפול אין לחשוף את האזור המטופל לשמש במשך מספר שבועות. תיתכן אדמומיות ונפיחות סביב האזור המטופל, אותה ניתן להרגיע באמצעות משחות מתאימות או ג'ל אלוורה.

חשוב לדעת כי בארץ לא קיים חוק הקובע למי מותר ולמי אסור להסיר קעקועים, לכן הקפידו בבחירתכם את המקום על כך שיהיה היגייני ושיעבוד בו צוות מקצועי. ככלל, ההמלצה היא להסיר את הקעקועים על ידי רופא פלסטיקאי בעל הסמכה מתאימה בתחום.

הדרכים להסרת קעקוע

הדרכים להסיר קעקועים עברו שדרוג עם השנים. להלן השיטות המקובלות:

הסרה באמצעות ניתוח

השיטה הותיקה ביותר. בשיטה זו למעשה חותכים את העור שעליו מצויר הקעקוע. במידה ומדובר באזור קטן, נותנים לו להתאחות לבד. אם מדובר באזור רחב יותר, ניתן לסגור אותו באמצעות תפרים או אפילו השתלת עור מקומית.

השיטה מתאימה למי שרוצה לוודא שלא נשאר שום זכר לקעקוע ומתאימה יותר לאזורים שאינם חשופים מכיוון שנותרת אחרי הניתוח צלקת. השיטה הזו עדיפה על פני אחרות במידה והקעקוע אותו רוצים להסיר הוא קטן. כמו כן, מדובר בטיפול חד פעמי.

הסרה באמצעות שיוף

השיטה הנ"ל מתאימה יותר להסרה של קעקועים שנמצאים בשכבות החיצוניות של העור, לרוב אלו הקעקועים הצבעוניים. בתהליך העור עובר שיוף על ידי חומרים קשים כמו יהלום או פלטינה, כאשר שכבות העור העליונות המכילות את פיגמנט הקעקוע מוסרות. דרושים מספר טיפולים עד להשגת תוצאה טובה.

תיתכן רגישות לטיפול ויש לשים לב לכך, תופעת לוואי נוספת היא שינוי בגוון העור באזור המטופל. במידה וקיימים כאבים ניתן לטפל במשככי כאבים.

הסרה באמצעות לייזר

השיטה החדשה ביותר והנפוצה ביותר כיום. קרני הלייזר מפיקות אור וחום ממוקדים שמוקרנים על אזור הקעקוע וגורמים לתהליכי דלקת מקומיים שסופם בפירוק חומרי הצבע והסרה של הקעקוע.

להסרה יעילה דרושים מספר טיפולים המשתמשים באורכי ועומקי קרן שונות. כל טיפול אורך 10-20 דקות. השיטה מתאימה גם לבעלי עור כהה ולכל סוגי הקעקועים. לאחר הטיפול תיתכן אדמומיות, נפיחות ואף צלקת עור.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן