צלקות לאחר פציעה ופגיעה עצמית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

צלקות לאחר פציעה ופגיעה עצמיתצלקות הנגרמות מפגיעה עצמית תמיד מביכות וגורמות לאדם הפוצע את עצמו להיראות באור שלילי מול הציבור. אנשים נוקטים בגישת השערות שגויות בנוגע לצלקות פגיעה עצמית אותן נושא אדם, ולמרות שהם נראים כאילו אינם מבחינים בהן, בראשם, הם עשויים להחזיק בדעה וברגשות שליליים כלפי אדם הפוצע את עצמו.

אנשים רבים הפוצעים את עצמם מקבלים החלטות חוזרות ונשנות שלא לפגוע בעצמם שוב. נשים הנושאות צלקות פציעה עצמית מודעות למצבן וחוששות ללבוש ביקיני או להחליף בגדים בחדרי הלבשה משותפים. הן נמנעות אף מיציאה לציבור עם מכנסונים, היות ועליהן להסתיר את הצלקות שלהן. הן שונאות להיות ללעג, מושא רכילויות והצבעה על חסרונותיהן על ידי אחרים.

אז השאלה המתבקשת היא: כיצד ניתן להעלים צלקות לאחר פציעה ופגיעה עצמית?

ובעיקר לשוב לחיים נורמאליים! למרבה המזל, קיימים משטרי טיפול טובים לצלקות, בהם ניתן לנקוט. ניתן להשתמש בתחליבי צמחים מקומיים אותם יש למרוח על בסיס קבוע ולצפות לתוצאות בתוך מספר חודשים.

צלקות הנגרמות מפציעה עצמית ניתנות לריפוי במידה מסוימת. הנזק הנגרם לרקמות ניתן להסרה לחלוטין, תוך שיפור צמיחת רקמות בריאות בתוך הצלקות ומסביב להן. קיימים טיפולים קוסמטיים מורכבים, כגון ניתוח קוסמטי, או תרופות טבעיות.

פצעים הנוצרים כתוצאה מחתכים עצמיים יירפאו אוטומטית

ניתן לקלף את הרקמות המתות על פצעים אלו באמצעות גריסי תירס ושמן זית. יש לוודא שלא מורחים את התערובת בכוח על מנת למנוע דימום. לאחר הסרת הרקמות המתות השחורות, יש להחיל תערובת דבש עם מעט לימון ולטפטף על הצלקות.

מריחת הדבש מסייעת לשיפור כושר התחדשות תאי העור. טיפות לימון פועלות כחומר אנטי בקטריאלי השומר על הרקמות החדשות המתגבשות מתחת לצלקות. יש לשטוף את התערובת מהעור לאחר עשר דקות. תשעים אחוזים מהצלקות דועכות בתוך חודשיים אם משתמשים בתערובת זו שלוש פעמים בשבוע.

חמאת קקאו שימושית למריחה על הצלקות לאחר מקלחת – ניתן לערבב מעט שמן ביו או קרם עם חמאת קקאו ולמרוח על הצלקת. השמן עובד היטב מבלי לגרום לגירוי בעור. יש למרוח את התערובת לפחות אחת ליום במשך חודש, ולצפות לתוצאות משמעותיות.

חמאת שיאה בשילוב עם שמנים המכילים ויטמין C, לטיפול בצלקות עמוקות – צלקות עבות מצריכות חצי שנה של טיפולים, זמן וסבלנות, עד שהן מתפוגגות.

לעור יבש ניתן להשתמש בווזלין על הצלקות פעמיים ביום – רופאים רבים ממליצים על וזלין לצלקות קלות של פציעה עצמית. הוא טוב יותר מאשר שמני ביו בעונת החור, וקל יותר לניקוי מהבגדים הבאים במגע עם העור.

ויטמין E – משמש לטיפול בצלקות הנגרמות מפציעה עצמית, וגורם להן להחלים מהר יותר. כדי להשיג את ההשפעה המקסימאלית, יש לבלוע את הוויטמין בכמוסות. שמנים מרוכזים רבים של ויטמין E מכילים כמויות מוגבלות ורק כמות קטנה של הוויטמין נספגת בעור כשמורחים אותו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן